-
Nuoširdžiai džiaugiamės, galėdami pranešti, kad VšĮ TZMO Sidabra nuo 2023 metų kovo 1 dienos tapo Lietuvos Suaugusiųjų Švietimo Asociacijos (LSŠA) nariu – juridiniu asmeniu.
-
Bendrosios praktikos slaugytojams (visų specializacijų), slaugytojų padėjėjams, akušeriams, socialiniams darbuotojams, individualios priežiūros darbuotojams (socialinių darbuotojų padėjėjams, lankomosios priežiūros darbuotojams), vaistininkams ir vaistininkų padėjėjams suteikti žinių apie demencijos sindromą ir jo poveikį sergančiajam, jo artimiesiems, slaugytojams ir globėjams.
-
Šio seminaro metu dalyviai atnaujins ir/ar pagilins žinias apie tai, kokios yra lėtinių žaizdų grupės ir kaip jas atpažinti. Klausytojai susipažins su žaizdų higiena ir dezinfekcinių tirpalų pH svarba, išanalizuos žaizdų tvarstymo technikos ypatumus, supras modernių tvarsčių grupių skirtumus, pagal kompetenciją mokės parinkti tvarsčius ir naudoti juos tvarstymui.
-
Programos tema skirta skirtingų kompetencijų specialistams, norintiems suprasti grėsmes slaugant ir aktyvinant senyvo amžiaus asmenį, atnaujinti žinias apie griuvimus, griuvimų rizikos vertinimą, griuvimų prevencijos galimybes.
-
Teigiama, kad įvairios odos problemos yra susijusios su bet kokio amžiaus pacientais, tačiau demografinis senėjimas atskleidžia, kad svarbu sutelkti dėmesį į vyresnio amžiaus asmenų odos priežiūrą net tik slaugos ar globos institucijose, bet ir bendruomenėje. Svarbu paminėti, kad tik pastarąjį dešimtmetį buvo atkreiptas dėmesys ir pradėta tirti suaugusių pacientų odos problemos, kurias sukelia šlapimo ir išmatų nelaikymas, sugeriamųjų gaminių naudojimas ir (ar) neteisinga odos priežiūra.
-
Lėtinėms žaizdoms gydyti naudojami įvairūs tvarsčiai, tačiau juos keičiant dažnai fiziškai sužalojama regeneruojančių audinių struktūra ir dėl to žaizdos gijimo laikas pailgėja. Šiuo metu rinkoje siūloma daug tvarsčių, kurie tinka sunkiai gyjančioms žaizdoms tvarstyti.
-
Vyresniame amžiuje nejudrą arba fizinį pasyvumą dažnai sukelia įvairūs senatviniai sutrikimai ar ligos. Kai kurie ligoniai didžiąją laiko dalį praleidžia lovoje.
-
Knyga „Sunkus ligonis namuose: gydymas, slauga, reabilitacija“ suskirstyta į šešias dalis: bendroji informacija apie ligas, informacija apie vaistinių preparatų vartojimą, ligonių slauga, reabilitacija, gydomoji mityba ir nemedicininė ligonių priežiūra. Dėl taip sudarytos knygos skaitytojai gali įsigilinti į praktinius gvildenamos temos klausimus, išmokti ieškoti būdų išryškintoms problemoms spręsti.