Tinkamas asmens apsaugos priemonių vartojimas svarbus ne tik sveikatos priežiūros darbuotojams, bet ir kiekvienam žmogui. Tinkamai vartojant asmens apsaugos priemones, sumažinama užsikrėtimo rizika ir infekcijos sukėlėjų perdavimo tikimybė. MATOPAT kaukės pagamintos iš trijų sluoksnių neaustinės medžiagos su lanksčia sritimi nosies vietai suformuoti padės apsisaugoti nuo užteršimo virusais ar ligų plintančių oro lašeliniu būdu. 

Žaizdų priežiūrą 

Žaizda apibūdinama kaip normalios odos ir minkštųjų audinių struktūros bei funkcijos pažaida. Įprastai, esant žaizdoms, nutrynimams, įdrėskimams, įtrūkimams, naudojami žaizdos pobūdį atitinkantys pleistrai.  

Esant paprastiems odos pažeidimams, pvz.: veido kaklo, rankų srityje, rekomenduojame pažeistą vietą apsaugoti nuo užteršimo su MATOPAT linijos pleistrų rinkiniais įvairių dydžių žaizdoms.  

Nepatogios avalynės nutrintos pėdos arba įtrūkinėjusios kulnys, šlapios pūslės arba įdrėskimai – tokioms žaizdoms rekomenduojami MATOPAT Comfort Plus hidrokoloidiniai pleistrai. Pleistras sugeria žaizdos išskyras, sudaro palankią aplinką žaizdos gijimui.

Jei reikalinga kompresija ir fiksacija, rekomenduojamas elastinis bintas.

Lėtinių žaizdų gydymas 

Lėtinėms žaizdoms gydyti naudojami įvairūs tvarsčiai, tačiau juos keičiant dažnai fiziškai sužalojama regeneruojančių audinių struktūra ir dėl to žaizdos gijimo laikas pailgėja. Nustatyta, kad naudojant tvarstomąsias medžiagas, kurios yra suskaidomos ir rezorbuojamos audiniuose esančių enzimų, gydymo ir paciento sveikimo laikas sutrumpėja. Biologinis skaidumas – svarbi tvarsčių, naudojamų sunkiai gyjančioms žaizdoms tvarstyti, savybė. Deja tokių tvarstomųjų medžiagų rinkoje yra labai mažai. 

Lėtinėms žaizdoms tvarstyti rekomenduojame Medisorb R (membranos ir miltelių pavidalo) ir Medisorb R Ag tvarsčius. Kadangi šie tvarsčiai tirpūs, jų nereikia keisti, o tai padeda išsaugoti naujai susidariusio granuliacinio audinio vientisumą ir sutrumpinti gijimo laiką. Šiuos tvarsčius galima naudoti esant įvairios kilmės infekuotoms/ neinfekuotoms žaizdoms, pvz.: veninėms kojų opoms, diabetinės pėdos žaizdoms, praguloms, trauminėms ir chirurginėms žaizdoms, nudegimams, po odos persodinimo ir pan. 

Daugau apie  lėtinių žaizdų gydymą galite paskaityti Sidabros tinklaraštyje: Bakteriostatiniai lėtinių žaizdų gydymo tvarsčiai: naujovės Lietuvoje.

Product added to compare.