Tema:  Fizinio aktyvumo palaikymas ir individualių veiklų pritaikymas sergant demencija

Skirta: bendrosios praktikos slaugytojams (visos profesinės kvalifikacijos), bendrosios praktikos slaugytojų padėjėjams, socialiniams darbuotojams, individualios priežiūros darbuotojams, užimtumo specialistams, kineziterapeutams ir ergoterapeutams.

Tobulinimo programos trukmė – 4 val.

Tobulinimo forma: seminaras

Seminaro kaina: 18  Eur

Demencija yra visuotinė visuomenės sveikatos problema ir svarbi neįgalumo priežastis tarp pagyvenusių žmonių visame pasaulyje. Asmenys turintys demenciją, turi daugiau fizinės sveikatos problemų nei kiti to paties amžiaus žmonės, ir jiems ypač sunku organizuoti slaugą ir priežiūrą.

Profilaktikos priemonės yra pagrindas valdant pasaulinę demencijos epidemiją. Remiantis atnaujintais tyrimų duomenimis, iki 45 proc. demencijos atvejų yra susiję su koreguojamu gyvenimo būdu. Vienas iš jų yra fizinio aktyvumo stoka, kuris sudaro 4 proc. Fiziškai aktyvus gyvenimo būdas teigiamai veikia asmenų, sergančių demencija, gyvenimo pilnatvę, gerėjant tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai ir suteikia socialinės naudos. Skirtingos veiklos: siuvinėjimas, lipdymas, mezgimas, buities darbai sode ar darže veikia emocijas; augalų, gėlių kvapai veikia uoslę, kas taip pat gerina emocijas, praskaidrina nuotaiką. Smegenų nervines ląsteles stimuliuoja tokios veiklos, kaip staliaus veikla, remonto darbai, taisymo darbai: matavimas, žymėjimas, pjovimas ir kt. Demencijai progresuojant, fizinis aktyvumas tampa dar svarbesnis, norint išlaikyti esamus to asmens gebėjimus ir sulėtinti tolesnio funkcinio nuosmukio greitį.

Dalyviai, mokymų metu, įgis, atnaujins ir (ar) pagilins žinias apie tai, kaip palaikyti fizinį aktyvumą, kaip pritaikyti individualias veiklas sergant demencija apie saugios namų aplinkos sukūrimą, kas padėtų sumažinti griuvimų riziką.