Odos valymas ir priežiūra yra kasdienė daugumos žmonių rutinos dalis, tačiau kai kuriems ši rutina tampa sunkesnė atsiradus įvairioms odos problemoms. Tokios odos problemos kaip odos sausmė(kserozė), dermatitas gali būti susijusios su bet kokio amžiaus slaugomais asmenimis, tačiau tai ypatingai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms bei tarp slaugomų asmenų. 

Norint kontroliuoti atsiradusias odos problemas, tiek pat svarbu turėti atitinkamų žinių šia tema, kiek ir tinkamai parinkti priemones probleminės odos priežiūrai. Sidabros elektroninėje ir fizinėje parduotuvėse galite rasti įvairių priemonių tiek kasdienei, tiek slaugomo asmens odos priežiūrai ir apsaugai. 

Kasdieniam sausos ir jautrios odos prausimui rekomenduojame įprastą muilą pakeisti į pH subalansuotus odos prausiklius, kurių sudėtyje yra šlapalo, glicerolio, linų sėmenų aliejaus, omega ar pieno rūgščių. Galvos odos plovimui naudoti drėkinančius šampūnus su šlapalu, linų sėmenimis, vitaminų kompleksais, pantenoliu ar pieno rūgštimis. 

SENI Care linijos prausikliai ir šampūnai – skirti jautriai, sausai ir į sudirgimus ar net uždegimus linkusiai odai prižiūrėti. 

Esant sausai, sudirgusiai, niežtinčiai odai naudoamos vietinio poveikio slaugos priemonės sausai odai prižiūrėti, kurių sudėtyje yra šlapalo, traukmedžio sviesto, įvairių rūšių aliejų, glicerino ir kitų odą drėkinančių medžiagų. 

Kokias odos priežiūros priemones pasirinkti slaugomam asmeniui? 

Kartais dėl fizinės ar protinės negalios, o gal tiesiog pačio slaugomo asmens atsisakymu, prausimas įprastu būdu tampa sudėtingas. Tokiu atveju rekomenduojame prausimo priemones su vandeniu pakeisti į priemones, kurias galima naudoti be vandens.  

SENI Care linija skirta odos valymui be vandens puikiai tinka sausos ir jautrios bei šlapimo ir išmatų nelaikančių asmenų odai prižiūrėti.  

  • Galvos odai ir plaukams išplauti rekomenduojame šampūną-putas, kuriomis lengvai ir patogiai galima ištrinkti galvą slaugomam asmeniui, jam tiesiog gulint lovoje ar sėdint neįgaliojo vežimėlyje.  
  • Viso kūno valymui rekomenduojame valomuosius kremus, kurių sudėtyje yra šlapalo, linų sėmenų biokomplekso, glicerino ar pieno rūgšties. Šios medžiagos sudrėkina, pamaitina ir nuvalo slaugomo asmens odą.  
  • Šlapimo ar išmatų nelaikantiems asmenims, patariame naudoti valomąsias putas sėdmenų ir tarpvietės srities nuvalymui, kurios apsaugos pažeistą odą nuo dar didesnio sudirgimo. 
  • Paprastam odos apvalymui galima naudoti specialias drėgnas servetėles suaugusiems, kurių sudėtyje yra priešuždegiminių medžiagų. 

Slaugomiems asmenims, patiriantiems šlapimo ar išmatų nelaikymą, tarpvietės ir sėdmenų oda būna sudirgusi ir paburkusi. Norint išvengti šių nemalonių pojūčių ir apsaugoti jautrią odą rekomenduojame naudoti barjerinius kremus, savo sudėtyje turinčius priešuždegiminių medžiagų. Atsiradus iššutimams su šlapiavimu siūlome kremus su cinko oksidu. Naudoti rekomenduojame kol paraudimas ir šlapiavimas sumažės.  

Be higieninių ir apsauginių priemonių taip pat labai svarbu paminėti ir priemonės pragulų profilaktikai. Jei asmuo nuolatos guli ir yra slaugomas - būtina naudoti kaskart keičiant paciento sauskelnes ar kūno padėtį, taip neleidžiama susiformuoti praguloms. Pragulos – tai odos, poodžio ir/ar gilesnių audinių pažeidimas, išsivystęs sutrikus kraujotakai ir audinių mitybai dėl nepakankamo audinių aprūpinimo deguonimi spaudžiamose kūno paviršiaus vietose.

Daugiau apie odos priežiūrą ir apsaugą galite paskaityti Sidabros tinklaraštyje: Vyresnio amžiaus pacientų odos priežiūra.

Product added to compare.