Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos apima gydymo, slaugos ir kitas minimalias sveikatos būklės palaikymo paslaugas, teikiamas bet kurio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, neįgaliesiems ir kitiems pacientams, kai aiški ligos diagnozė, nereikia aktyvaus gydymo ir kontraindikuotina medicininė reabilitacija. Šios paslaugos teikiamos siekiant išsaugoti individualų fizinį aktyvumą ir pagal galimybes palaikyti organizmo funkcijų pajėgumą.

Siuntimą dėl palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų pacientui išduoda ambulatorinės arba stacionarinės sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas. Pacientai į slaugos ligoninę siunčiami, kai nustatoma galutinė diagnozė ir nereikia papildomo ištyrimo. Paciento buvimo ligoninėje trukmę lemia stacionarinių slaugos paslaugų poreikis, paciento būklė, ligos eiga ir sunkumas.

Norint gauti TLK kompensuojamas palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas, būtina turėti gydytojo siuntimą (F-027/a forma).

Globos įstaigos – namai, užtikrinantys pastogę, gyvenimą ir kokybiškas socialines paslaugas senyvo amžiaus, neįgaliems žmonėms ir vaikams, likusiems be tėvų globos.
Suaugusio asmens siuntimo į globos namus tvarka

Laisvos vietos socialinės globos įstaigose