Odos sausmė. Kaip prižiūrėti išsausėjusią odą?
Odos sausmė (kserozė; lot. xerosis) – tai nenormalus odos ir gleivinių išsausėjimas, pasireiškiantis odos šiurkštumu, sausumu, odos įtrūkimais, niežuliu ir pleiskanojimu. Oda praranda elastingumą, joje atsiranda įtrūkimų, pro kuriuos gali patekti mikrobų; pažeistas vietas peršti, niežti, gali būti jaučiamas tempimas, skausmas. Ši odos problema gali varginti bet kokio amžiaus ir lyties asmenis, o nekoreguojama ilgainiui sukelia odos uždegimą.
Odos sausmė, tai ne tik estetinė problema, tai yra nemaloni liesti, šiurkšti, pleiskanojanti oda ar sukietėjusios, suskilusiais kulnais pėdos. Odos drėgmės praradimas, išsausėjimas tiesiogiai paliečia odos sveikatą, jos apsaugines funkcijas, gebėjimą gintis nuo kenksmingų išorės veiksnių. Rūpinantis odos sveikata, svarbu pastebėti kiekvieną odos pokytį, kuris nekoreguojamas gali išsivystyti į nepalankią situaciją su daugiau nei tik odos priežiūros problemų. Odos sausmė gali identifikuoti ir kitas nepalankias organizmo būkles: nepakankamą skysčių vartojimą ir su tuo susijusį nuolatinį skysčių deficitą organizme, ar odą drėkinančių medžiagų trūkumą. Odos sausmė neretai pasireiškia nėštumo metu, gali būti sukelta vartojamų medikamentų ar šarminių medžiagų naudojamų prausikliuose. Todėl manoma, kad žinios padeda ne tik laiku pastebėti odos pokyčius, bet ir suprasti grėsmes ir neatidėliojant spręsti sausos odos problemas.
Mokymų metu dalyviai sužinos, atnaujins ir/ar pagilins žinias apie tai, kaip atpažinti odos sausmę įvairiose žmogaus kūno zonose, kaip tinkamai organizuoti įvairaus amžiaus asmenų higieną bei priežiūrą esant sausai odai. Tobulinant kompetencijas ir gilinant žinias, specialistai susipažins su šiuolaikišku holistiniu požiūriu į asmens higieną, kaip kompleksinį priežiūros elementą, apimantį ne tik kūno švarinimą, bet matant asmens odą kaip sveikatos visumą.
Seminaras skirtas: bendrosios praktikos slaugytojams (visos profesinės kvalifikacijos), slaugytojo padėjėjams, vaistininkams (visos profesinės kvalifikacijos), vaistininko padėjėjams (farmakotechnikams) (visos profesinės kvalifikacijos), akušeriams (visos profesinės kvalifikacijos), socialiniams darbuotojams, individualios priežiūros darbuotojams.
Seminaro trukmė: 4 val.