Vienkartinių medicininių kaukių dėvėjimas virusų plitimo ar pandemijos metu nėra veiksminga ir tikslinga asmens apsaugos priemonė, todėl Europos ligų ir kontrolės centras nerekomenduoja jų naudoti. Šios kaukės neturi būti painiojamos su respiratoriais, nes jos nėra skirtos apsisaugoti nuo ore esančių bakterijų ar viruso dalelių įkvėpimo. Šiam tikslui yra sukurti respiratoriai.

Tačiau, medicinines kaukes gali naudoti sergantys asmenys, norėdami apsaugoti kitus nuo viruso plitimo, jiems kosint ar čiaudint:

  • Kai reikia nuvykti į gydymo įstaigą;
  • Kai sergantysis žmogus slaugomas namie kitų šeimos narių;
  • Kai neįmanoma išvengti artimo sąlyčio su sveikais žmonėmis.

Medicinines kaukes, taip pat rekomenduojama naudoti, sveikiems žmonėms, slaugantiems ir prižiūrintiems sergančius tam, kad išvengtų sąlyčio su sergančio žmogaus kvėpavimo takų sekretais, jiems čiaudint ar kosint:

  • Kai sergantįjį prižiūri šeimos nariai, turintys artimą sąlytį su ligoniu;
  • Sveikatos priežiūros specialistai gydantys ir slaugantys pacientus ir/ar atliekantys tam tikras sveikatos priežiūros procedūras ir/ar chirurgines intervencijas.

Medicininė kaukė turi būti tinkamai uždėta ant nosies ir burnos, gerai užrišta ties galvos viduriu ir kaklu, ir tampriai priglausta prie veido. Dėvint kaukę – svarbu neliesti jos rankomis.

Medicininės kaukės yra vienkartinis gaminys (skirtas naudoti vieną kartą), kuris turi būti išmestas po kiekvieno panaudojimo.

Jei jūsų kaukė yra pažeista, drėgna ar sutepta arba jei kvėpuoti per kaukę pasidaro sunku, turėtumėte nuimti veido kaukę, suimdami ją už raištelių, saugiai išmesti ir esant reikalui pakeisti nauja. Norėdami saugiai išmesti kaukę, įdėkite ją į maišelį ir įmeskite į šiukšliadėžę. Nusiplaukite rankas su vandeniu ir muilu, dezinfekuokite jas alkoholio turinčiu tirpalu.